Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

„Gdy usłyszę dźwięk gitary…”

Gostyńskie Spotkania z Kulturą serdecznie zapraszają na kolejny koncert, który odbędzie się 14 stycznia 2012 r. o godz.18 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Józefa Zeidlera w Gostyniu (ul. Strzelecka 28).

 

Tym razem w sali koncertowej szkoły zaprezentują się młodzi gitarzyści, którzy przygotowują się do XVI Międzynarodowego Konkursu Gitarowego im. Czesława Droździewicza w Krynicy Zdrój.

 

Wystąpi Andrzej Grygier, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. R. Maciejewskiego w Lesznie w klasie gitary p. Macieja Kończaka. Andrzej, pomimo młodego wieku ,jest znanym gitarzystą w Polsce i w Europie.W ostatnich trzech latach zdobył jedenaście pierwszych miejsc na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach gitarowych, występując jako solista oraz w składach zespołów kameralnych. 

 

Drugim gitarzystą, który zaprezentuje się podczas sobotniego wieczoru, jest Maciej Arciszewski. Ukończył on Państwową szkołę Muzyczną I i II st. w Suwałkach w klasie gitary p. Dariusza Michałowskiego, a obecnie jest studentem I roku studiów magisterskich w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie znanego gitarzysty dr Bartłomieja Marusika. 

 


W dniu koncertu gostyńska szkoła muzyczna organizuje także bezpłatne konsultacje gitarowe dla dzieci z miasta i powiatu, które uczą się gry na gitarze samodzielnie, bądź w amatorskich stowarzyszeniach. Nauczyciel szkoły p. Maciej Kończak będzie do dyspozycji chętnych w godzinach 11.30-13.00.

 

 

Na zajęcia można przyjść bez wcześniejszego informowania, ale jeśli to możliwe prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do udziału w konsultacjach na e-mail: maciejon@o2.pl.

 

Data dodania: 2018-04-19 12:04:51
Data edycji: 2018-04-19 12:06:10
Ilość wyświetleń: 316
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Twój Boks
Dowolna informacja
Przykładowy button